PiSA YAYINCILIK

Türkiye 2016 yılında geçmiş yıllara benzer bir sıralama ile 65 ülke içinde 45. sırayı alabilmiştir. Pisa Yayıncılık bu sıralamayı değiştirmek için inovatif eğitim çalışmaları yapıyor. Bu anlamda 3 projeyi hayata geçiren Pisa Yayınevi, KENDİ KİTABIM adı ile öğrencilere özel kitap, BİLGİLİ DEFTER adı ile, içinde kazanımlara uygun özet bilgilerin olduğu defter, BİLGİLİ POSTER adı ile de öğrenmeyi kolaylaştıran çizimlerin olduğu duvar posterleri ve duvar kağıtları projelerini hayata geçiriyor.

İNNOVATİF PROJELER

KENDİ KİTABIM

Türkiye’de ve Dünya’da ilk; Ders kitapları kişiye özel basılıyor. kendikitabım.com Markası ile her öğrencinin kendi kitabı oluyor. Başlangıçta sadece ad, soyad gibi kitaba basılı kişisel bilgilerle kendi kitabına sahip olan öğrenciler, zaman içinde öğrenme türüne ve eksik yönlerine göre desteklenen içerik olarak da farklılaşıyor.

Bu sayede kendine ait kitapla empati kuran ve içeriğe ilgi duyan ve daha zevkle çalışan öğrenci, sonraki aşamalarda eksik olduğu konuların, soruların, çözümlerin ve etkinliklerin daha fazla olduğu kendi kitabına sahip oluyor.

Kitaplar 18 haftalık 1. ve 2. yarıyıl için 6 haftalık programlar içeren 6 fasikül halinde her öğrenci ve okul ismine özel olarak basılıyor. Üstelik Dünya’da ilk defa her öğrenciye özel hazırlanan z-kitaplar “z-kitap.pisayayincilik.com” adresi üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.


BİLGİLİ DEFTER

Artık defterler sadece kareler veya çizgilerden ibaret değil.

Müfredat ile entegre olarak kullanılan defterler konulara göre özet bilgiler içeren ön-arka kapak ile seperatörler sayesinde sürekli tekrar imkanı sağlıyor, bu sayede öğrencilerin bilgileri sürekli güncel kalıyor. Üstelik bu defterleri normal defter fiyatlarına alıyorlar.

Defterler 18 haftalık 1. ve 2. yarıyıl için 6 haftalık programlar içeren 6 fasikül halinde her öğrenci ve okula özel olarak basılıyor.


BİLGİLİ POSTER

Anlaşılması kolay ve öğretici çizimler sayesinde öğrencilerin hem evde, hem okulda sürekli görsel olarak ilgileri çekiliyor. Bu sayede öğrenci artık çalışmasa bile ilgili konular beyinde kendine rahatlıkla yer bulabiliyor.

Bu posterler küçük ebatlardan duvarları kaplayan çok büyük boylarda duvar kağıtlarına kadar her ebat hazırlanabiliyor.

‘İyi bir kitabın, iyi seçilmiş ve iyi bakılmış bir meyve ağacına benzediğini söylemek, hakikaten daha azını söylemek demektir, onun meyveleri yalnız bir mevsimlik değildir’

Calvin Coleridge

web tasarım ankara web tasarım ankara firması